
Drzwi otwarte
Drodzy Państwo,
zapraszamy do zapisów na warsztaty, które odbędą się podczas Drzwi Otwartych Instytutu Psychologii UWr. Warsztaty prowadzić będą studenci naszego Instytutu, zrzeszenie w różnych Studenckich Kołach Naukowych, Stowarzyszeniach lub Pracowniach.
Każdy z Państwa może się zapisać maksymalnie na dwa warsztaty – po jednym z danej sekcji. Można oczywiście wybrać tylko jeden warsztat.
Opisy poszczególnych warsztatów znajdują się poniżej.
Do zobaczenia 29 marca 2025!
Pozdrawiam
Joanna Piskorz
ZASTĘPCZYNI DYREKTORA DS. OGÓLNYCH
Instytut Psychologii, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych
LINK DO ZAPISÓW: https://forms.office.com/e/J4eQMh5NMQ
O czy będą warsztaty?
„Strach się bać”
Warsztat „Strach się bać” przybliży uczestnikom różnicę między strachem a lękiem, pozwoli zrozumieć mechanizmy, które im towarzyszą, oraz rozwinie umiejętności radzenia sobie z tymi emocjami. Uczestnicy będą mieli okazję wypracować skuteczne sposoby radzenia sobie z lękiem w codziennym życiu.
„Atypowa układanka”
„Atypowa układanka” to warsztat skierowany głównie (choć nie tylko!) do osób neurotypowych, które chciałyby lepiej poznać i zrozumieć funkcjonowanie osób w spektrum autyzmu. Podczas warsztatu dowiesz się, czym jest autyzm (i że nie należy oceniać książki po okładce), poznasz obszary, w których wpływa on na inny odbiór rzeczywistości oraz nauczysz się, co możemy zrobić, by interakcja była przyjemna i satysfakcjonująca dla obu stron.
„Płeć i tożsamość płciowa – aspekty psychologiczne”:
Co oznaczają prefiksy „trans” i „cis”? Czym jest interpłciowość? Skąd biorą się stereotypy płci? Na te i więcej pytań odpowiemy wspólnie w trakcie naszego warsztatu. Omówimy podstawowe pojęcia dotyczące płci i tożsamości płciowej, a w szczególności przyjrzymy się aspektom psychologicznym. Zapraszamy!
Stres – wróg czy przyjaciel?”
Czy stres może być naszym sprzymierzeńcem? Podczas warsztatu „Stres – wróg czy przyjaciel?” wspólnie poszukamy odpowiedzi na to pytanie, zagłębiając się w kluczowe zagadnienia związane ze stresem i odkrywając, jak skutecznie radzić sobie z jego negatywnymi skutkami w oparciu o wiedzę psychologiczną. W trakcie warsztatu będziesz miał okazję przyswoić dawkę wiedzy na temat stresu, wsłuchać się w swoje ciało oraz odkryć sposoby radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Zapisz się już teraz odkryj jeden z częstych tematów obecnych w gabinetach psychologicznych!
Journaling – co na to psychologia?”.
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się między innymi, czym są myśli automatyczne, jak powstają, jaki mają wpływ na nasze decyzje oraz samopoczucie, a przede wszystkim – jak można sobie z nimi radzić. Właśnie journaling jest jednym z potężnych narzędzi wspierających pracę nad błędnymi przekonaniami.
Prowadząca przedstawi naukowo potwierdzone korzyści płynące z pisania, podzieli się swoim doświadczeniem oraz przekaże mnóstwo praktycznych wskazówek wraz z ćwiczeniami.
Przyjdź i odkryj nowe spojrzenie na siebie i swoje życie!
ABC studenta – podstawy pomocy psychologicznej prowadzonych przez Martę Tarasiewicz.
Kim właściwie jest psycholog? Czym różni się od psychiatry i psychoterapeuty? Co robi, a czego nie? Na warsztatach dowiemy się jakie kompetencje posiada psycholog oraz poćwiczymy umiejętności, które może wykorzystywać każdy, niezależnie od wykonywanego zawodu, a które są kluczowe w pracy psychologa.
„Jak skutecznie komunikować się w bliskim związku?”
Czy zdarzyło Ci się pokłócić z osobą partnerską i nie wiedzieć, jak dojść do porozumienia? A może trudno Wam otwarcie mówić o swoich uczuciach i chciałbyś, żeby Wasza relacja była lepsza? Jeśli tak, zapraszamy na warsztat, podczas którego dowiesz się, jak skutecznie się komunikować, łatwiej rozwiązywać konflikty i lepiej rozumieć potrzeby drugiej osoby – także w sferze bliskości i intymności. Porozmawiamy o tym, jak mówić o trudnych sprawach w relacji. Przyjdź i przekonaj się, jak sprawić, by Twój związek działał lepiej!
„Zabójcza ciekawość – czyli dlaczego pociągają nas mordercy?”,
Dlaczego tak wielu z nas z zapartym tchem śledzi historie o seryjnych mordercach, ogląda krwawe horrory czy czyta kryminały pełne makabry? Na tym warsztacie zgłębimy psychologiczne mechanizmy zabójczej ciekawości — odkryjemy, skąd bierze się nasza fascynacja złem i jak nasza mroczna ciekawość ma się do ewolucji.